fbpx

Centrum Terapii Mozaika

Wizyta u psychologa bez wychodzenia z domu

Jeszcze do niedawna w naszym społeczeństwie nie poświęcano zbyt wiele troski o zdrowie psychiczne, skupiając się niemal wyłącznie na zdrowiu fizycznym. Powszechny był również (całkowicie niesłuszny) mit, że z pomocy psychologa korzystają wyłącznie osoby z poważnymi zaburzeniami psychicznymi, które później często były z tego powodu stygmatyzowane i narażane na dyskryminację. Ta sytuacja na szczęście zaczyna się już zmieniać: dzisiaj dbałość o zdrowie psychiczne nie jest już niczym wstydliwym, również dlatego że o swoich wizytach u psychologa opowiadają osoby znane i lubiane. Coraz więcej mówi się o zaletach regularnych konsultacji psychologicznych. Jednocześnie warto zauważyć, że dostęp do usług psychologicznych jest coraz łatwiejszy, przychodzą tutaj z pomocą nowe technologie. W tym artykule omówimy krótko zalety konsultacji online.

Konsultacja psychologiczna bemowo jest przeznaczona dla każdej osoby, która chciałaby zadbać o własną psychikę oraz lepiej poznać samego siebie. Spotkania z psychologiem mogą być szczególnie przydatne osobom odczuwającym spadek nastroju, lęki, bezsenność czy okresowe stany depresyjne. Są również adresowane do osób, które chciałyby porozmawiać o swoich problemach czy lękach ze specjalistą, który spojrzy na problem obiektywnie i fachowo, proponując właściwą metodę terapii czy specjalistycznego leczenia. Psychoterapia wola odznacza się bardzo wysoką skutecznością i jest kierowana do osób w różnym wieku. Spotkania online są zaś dostępne z łatwością.

Decydując się na konsultację psychologiczną wola przez Internet, nie musimy wychodzić z domu. Możemy umówić się na spotkanie w odpowiednim dla nas terminie. Wizyta taka może być szczególnie przydatna osobom nieśmiałym, nielubiącym wychodzić z domu lub chcącym zachować maksymalną anonimowość. W niektórych przypadkach pacjenci obawiają się na przykład, że w przychodni mogliby zobaczyć kogoś znajomego, kto okazałby się niedyskretny. Czasem pacjenci odczuwają silny lęk podczas spotkania w cztery oczy i niechętnie rozmawiają ze specjalistą, wówczas wizyta przeprowadzana w bezpiecznym miejscu, czyli domowym zaciszu pozwala mówić im otwarcie. Zdarza się także, że pierwsza konsultacja przebiega poprzez wymianę e-maili, w których pacjent opowiada o swoich problemach, zaś terapeuta zadaje szczegółowe pytania i doradza najlepsze rozwiązanie. Taka metoda pozwala zdobyć zaufanie i po jakimś czasie, konsultacje mogą odbywać się online, poprzez połączenie z psychologiem. Psycholog online to dobry wybór również dla wszystkich osób, które mieszkają w małych miejscowościach i mogłyby mieć trudności ze zdobyciem właściwej pomocy psychologicznej w swojej okolicy. Online można wybrać dobrego terapeutę specjalizującego się w konkretnych problemach natury psychicznej, nawet jeżeli przyjmuje on w gabinecie na drugim końcu kraju.

Psychoterapia bemowo to bardzo dobre i warte polecenia rozwiązanie. Pomoże ona nabrać pewności siebie, stawić czoła lękom i spojrzeć na swoje problemy z zupełnie innej perspektywy. Wizyta online również ma wiele zalet i jest polecana szczególnie osobom mającym trudności z poruszaniem się lub chcącym pozostać anonimowymi. Warto korzystać z nowych technologii, które zdecydowanie pomagają w życiu.