Jestem psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie czteroletniego, akredytowanego przez PTTPB szkolenia psychoterapeutycznego oraz trenerem Treningu Zastępowania Agresji.
Ukończyłam podyplomowe szkolenie z psychoterapii poznawczo – behawioralnej dzieci i młodzieży. Obecnie uczestniczę w zaawansowanym szkoleniu Terapii Dialektyczno-Behawioralnej DBT Comprehensive prowadzonym przez Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno-Behawioralnej.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w placówkach oświatowych pracując z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzinami, w całodobowym Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, współprowadziłam szkolenia m.in. z treningu zastępowania agresji.
Pracuję z młodzieżą i osobami dorosłymi z:
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Swoją pracę poddaję stałej superwizji. Regularnie dokształcam się podczas kursów i warsztatów.
W swojej praktyce bazuję na technikach o potwierdzonej naukowo skuteczności, wykorzystuję elementy terapii dialektyczno-behawioralnej oraz terapii schematu.
Najważniejszymi dla mnie elementami pracy psychoterapeutycznej są: szacunek, akceptacja, zaufanie, autentyczność i podążanie za klientem. Do każdej osoby podchodzę indywidualnie, z pełną ciekawością i otwartością na drugiego człowieka.
Ukończyłam psychologię ze specjalnością: psychologia kliniczna i zdrowia na SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą w Warszawie. Jestem psychoterapeutką w trakcie całościowego czteroletniego i akredytowanego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym. Uczestniczę w zaawansowanym szkoleniu Terapii Dialektyczno-Behawioralnej DBT Comprehensive prowadzonym przez Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno-Behawioralnej. Ukończyłam Studium Dialogu Motywującego prowadzone przez Polski Instytut Dialogu Motywującego.
Pomagam w takich sytuacjach jak:
Swoją pracę poddaję superwizji oraz regularnie uczestniczę w szkoleniach prowadzonych przez instytucje rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Od ponad 12 lat udzielam wsparcia osobom chorującym przewlekle oraz ich najbliższym. Jestem związana z pomocą osobom chorym na zapalne choroby tkanki łącznej. Prowadzę program terapeutyczny poświęcony radzeniu sobie z przewlekłym bólem opartym na zasadach terapii poznawczo-behawioralnej. Jest to uzupełnienie terapii medycznej.
Bliski jest mi obszar związany z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Byłam konsultantką w całodobowym Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” oraz trenerką spotkań informacyjno-edukacyjnych o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ukończyłam Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie I stopień.
Wizytę można także zarezerwować w serwisie ZnanyLekarz: https://www.znanylekarz.pl/monika-zientek/psycholog/warszawa
Jestem absolwentką psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz psychoterapeutką w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Crescentia, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej.
Od zawsze bliska jest mi pomoc drugiemu człowiekowi, dlatego kierunek studiów był dla mnie oczywisty. Moim zawodowym celem jest niesienie pomocy i wsparcia. W pracy najwyżej cenię bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pacjenta.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas pracy na oddziale psychiatrycznym w Szpitalu Bielańskim, w Poradni Psychologicznej oraz w gabinetach prywatnych, a także przez wiele lat w międzynarodowych korporacjach jako wsparcie psychologiczne w działach HR, w Polsce i Stanach Zjednoczonych.
Regularnie podnoszę kompetencje uczestnicząc w szkoleniach oraz konferencjach. W swojej pracy przestrzegam standardów etyki zawodowej, a moją pracę poddaję regularnej superwizji.
Pracuję z dorosłymi i młodzieżą w zakresie:
Prywatnie jestem mężatką i mamą dwójki dzieci. Pasjonują mnie podróże, muzyka, sztuka i literatura naukowa.
Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Psychologia na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, a także studia magisterskie na kierunku Kryminologia na Uniwersytecie Warszawskim.
Doświadczenie zawodowe zdobywam pracując w prywatnym gabinecie, Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” oraz w Poradni ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej Warszawskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Prowadzę konsultacje indywidualne, wsparcie/poradnictwo psychologiczne oraz warsztaty psychoedukacyjne. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Nieustannie aktualizuję swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc szkoleniach, stażach i warsztatach m.in.:
Pomagam osobom dorosłym, które zmagają się z wszelkiego rodzaju kryzysami życiowymi np. stratą bliskiej osoby, rozwodem, przemocą domową, problemami rodzinnymi, problemami w relacjach/komunikacji z innym (i/lub samym sobą), niskim poczuciem własnej wartości, kryzysem tożsamościowym.
Praca to dla mnie przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem – wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju. Najważniejsze dla mnie jest kierowanie się otwartością i empatią wobec problemów Pacjenta, podchodząc do nich z życzliwością i zrozumieniem.
Prywatnie jestem miłośniczką muzyki, zwierząt, szeroko pojętego true crime oraz filmów dokumentalnych. Wolny czas najchętniej spędzam z narzeczonym i naszym psem.